Bilindiği üzere Yeminli Mali Müşavirlik Sınavı (YMM) 10 oturumdan oluşan zor bir sınavdır. Ancak bu sınavın adaylar için bu kadar zor olmasının ardında birçok çevresel ve psikolojik neden vardır. Ancak, bize göre adayların sınav sürecinde hangi kaynaklardan ne ölçüde yararlanacağını bilememesi sınavdaki başarısızlığın temel nedenidir.

Bu kitabın hazırlanış amacı da bu boşluğu önemli ölçüde doldurabilmektir. Bu kapsamda sınavda şimdiye kadar sorulan tüm sorular gözden geçirilmiş, sorulma ihtimali olan soru tarzları ele alınmış mevzuat açısından özellikle üzerinde durulması gereken konuların tespiti yapılmıştır.

Her bölüme başlamadan önce çıkmış soruları gösteren tablonun incelenmesinde fayda vardır. Zira çalışacağınız konunun önceki yıllar yapılmış YMM sınavlarında ne kadar sorulduğu konuya çalışma stratejisi açısından önem arz etmektedir. Ayrıca önceki yıllar çıkmış sınav soruları dipnotlarda da gösterilmeye çalışılmıştır.

Yeminli Mali Müşavirlik Sınav Seti üç ana kitaptan oluşmaktadır. Üç grupta toplanan kitaplar ise aşağıda gösterilen şeklide başlıklara ayrılmıştır.

1.Cilt- Vergi Grubu 1030 sayfa

Gelir Üzerinden Alınan Vergiler
Harcama Üzerinden Alınan Vergiler
Vergi Tekniği
Revizyon
2.Cilt - Muhasebe Finans Grubu 700 Sayfa

İleri Düzeyde Finansal Muhasebe
Finansal Muhasebe
Yönetim Muhasebesi
3. Cilt - Meslek Hukuku SPK Kambiyo Grubu 1030 Sayfa

Meslek Hukuku ve Denetim
Dış Ticaret ve Kambiyo
Sermaye Piyasası Mevzuatı
Üç gruptan oluşan her kitap kendi içinde de sınav konu başlıklarına göre kısımlara, kısımlar da kendi içinde bölümlere ayrılmaktadır. Kitabın her bir kısmında girilecek oturuma ilişkin kısa bir tanıtım yapılmıştır. Her bölümün başında kaç adet soru çıktığı yıllara göre istatistiksel olarak yer almaktadır. Böylece aday hangi bölümün ne derece önemli olduğu konusunda fikir edinebilecek, sınavda hangi konulardan soru gelebileceği konusunda bir öngörüde bulunabilecektir.

Yeminli Mali Müşavirlik Sınav setimizin adayların sınav sürecinde faydalanabileceği önemli bir kaynak teşkil edeceğin düşünüyor, tüm adaylara bu uzun süreçte başarılar diliyoruz.

Stok Kodu
3990000076510
Boyut
20.50x27.50
Sayfa Sayısı
1
Basım Yeri
Ankara
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat