Tarihi Türkçe / Osmanlı Türkçesi Ders Kitabı - Rik'a Kitabı (2 Kitap Set)

%20
Tarihi Türkçe / Osmanlı Türkçesi Ders Kitabı - Rik'a Kitabı (2 Kitap S

Osmanlı Türkçesi, Osmanlı Devletinin hâkim olduğu topraklar üzerinde konuşulan Türkçedir. İngilizce, Almanca, Fransızca gibi yabancı bir dil olmadığı için Osmanlıca ifâdesini kullanmamaya hassasiyet göstereceğiz.

Oxford Üniversitesi Profesörlerinden Türkolog, Goefry L. Lewis: «Dünyada İngilizce ile yarışabilecek dillerin başında Osmanlı Türkçesi gelirdi.» diyor. Bugün ise mevcut alfabenin Türkçenin zenginliğini karşılamakta yetersiz olduğu tartışılmaktadır. Bu sebeple q,w,x gibi alfabemizde olmayan harflerin, Türkçede kullanılması ülkemizin gündemindedir. Oysa Tarihî Türkçemizin mühim merhalesi olan Osmanlı Türkçesi, Türkçenin bütün güzelliğini yansıtacak harf zenginliğine sahipti. Bu durum, Osmanlıya cihan devleti olma idealini aşılıyordu.

Özenle hazırlanan bu çalışma, iki kitaptan oluşuyor. Birinci kitap; temel bilgilerin verildiği Ders Kitabı ikincisi ise; öğrenilenlerin pekiştirildiği Etkinlik kitabı olarak sunuluyor. Eğlenceli ve renkli içeriğiyle Tarihî Türkçenin cihâna yön veren bilim insanlarımızın nice kitaplar kaleme aldığı Osmanlı Türkçesini sevdirerek öğretiyor.

Kitabı okuyup Tarihî Türkçemizin önemli bir adımı olan Osmanlı Türkçesini öğrenmek isteyen herkese muvaffakıyetler dileriz.

Stok Kodu
9786056553509
Boyut
13.50x21.00
Sayfa Sayısı
192
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2018-04
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Osmanlıca Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat