Kur'an-ı Kerim gözlerimizin nuru, kalplerimizin cilasıdır. Yüce Rabbimiz'in indirdiği bu ayet-i kerimelerden hem okuyarak hem üzerinde tefekkür ederek hem de içindekilerle amel ederek faydalanmaya çalışırız. Bu çabayla pek çok ilim dalları kurulmuş, Kur'an-ı Kerim'in tefsirinden doğru telaffuz edilmesine ve güzel yazılmasına kadar kutsal kitabımızla ilgili her şeyin üzerinde incelikle durulmuştur. Aşır okuma geleneği de bu inceliklerden biridir.

Kur'an-ı Kerim'deki her ayet-i kerime aynı değerdedir. Bir kısmı diğerlerinden üstün değildir. Tamamı Allah Teala'nın kelamıdır. Ancak Kur'an-ı Kerim'in her seferinde tamamının okunması mümkün değildir. Bazı ayet-i kerimelerin de diğerlerinden daha fazla okunması ve yaygınlaşması normaldir. Özellikle hakkında hadis-i şerif olan veya meali özel bir konuyla ilgili olan ayet-i kerimelerin okunması adet haline gelmiştir.

Kitabımız İmam-Hatip Liseleri ve Kur'an Kursları müfredatlarına uygun bir şekilde hazırlanmıştır. İçinde meşhur aşırların tamamıyla birlikte; Fatiha, Secde, Yasîn, Fetih, Hucurat, Rahman, Vakıa, Cuma, Mülk, Kıyamet surelerinin ve otuzuncu cüzün tamamı bulunmaktadır.

Stok Kodu
9786055455897
Boyut
11.00x16.00
Sayfa Sayısı
144
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2015-01
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Arapça Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat