Bu kitapta teknik elemanların elektropnömatiği daha iyi anlayabilmeleri için önce pnömatik elemanların (valf,silindir, şartlandırıcı vb.) yapısı ve çalışmaları hakkında bilgi verilmiş, daha sonra elektropnömatiğe geçilmiştir. Elektropnömatik anlatımlarda sistemlerin kurulum ve tasarımlarında; sistemin çalışmasından yararlanılarak yol-adım diyagramları ve sinyal akış planlarının oluşturulması, hangi çözüm yönteminin uygulanabileceği konusunda bol örnekler verilmiştir.

Endüstriyel otomasyonda sensörler (temaslı ve temassız algılayıcılar), elektro-pnömatik uygulanmaların vazgeçilmez elemanlarıdır. Bu kitapta bu tür sensörlerle ilgili teknolojik bilgiye ve bu sensörlerin kullanılarak pnömatik sistemlere nasıl kumanda ettiği örneklerle açıklanmıştır.

PLC nin endüstriyel otomasyon sistemlerinde oldukça yaygın kullanılması nedeni ile PLC ile elektropnomatik çözümler de yer almaktadır. Örneklerde çözümlerin anlaşılırlığını kolaylaştırmak açısından sembolik adresleme kullanılmıştır. Kitapta S7 200 serilerine göre çözümler yapılmış olup PLC cihazının marka ve modeli ne olursa olsun, verilen çözüm teknikleri ile her marka PLC ile başarılı uygulamalar gerçekleştirmek mümkündür.

Konu Başlıkları
Pnömatiğin Tanımı ve Özellikleri
Pnömatik Çalışma Elemanları
Pnömatik Kontrol Devreleri
Elektropnömatik Devre Elemanları
Elektropnömatik Sistemlerin PLC ile Kumandası
Stok Kodu
9781111165710
Sayfa Sayısı
223
Basım Tarihi
2015
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat