Ionic Framework KullanarakMobil Uygulama (Android ve IOS) GeliştirmeTüm Aşamalarıyla Sosyal Medya Uygulaması (Veri Tabanı ve Web Api İçerikleri İle)

%10
Mobil Uygulama (Android ve IOS) Geliştirme Serkan Telci
 
 
 
Bu kitap, temel yazılım bilgisi olup mobil uygulama geliştirmek isteyen kullanıcılar için kaynak niteliğindedir. İçerik sıralaması ve örnekleri dikkate alındığında Üniversitelerin Bilgisayar Bölümlerinde anlatılan Mobil Programlama derslerine kaynak olacak niteliktedir.

Bu kitapta Hibrit Uygulama geliştirme çatılarından İonic Framework anlatılmaktadır. İçeriğinde Bileşenlerin nasıl kullanılacağından bahsedilmiş, kullanımları örnekler ile açıklanmıştır. 

Bir adet sosyal medya uygulaması oluşturulmuş, Uygulama içerisinde kullanılan Veri tabanı, uygulamanın veri tabanı ile haberleşmesi için oluşturulan Api Katmanı ve uygulamanın kodları anlaşılır bir şekilde anlatılmıştır. Veri tabanı içeren mobil uygulamaların nasıl geliştirileceği, hangi aşamaların gerçekleştirilmesi gerektiği ve kullanılması gereken teknolojilerin neler olduğu anlatılmıştır.

Örnekler anlatılırken; mobil uygulama konusunda gerekli ihtiyaçları karşılamaya yetecek kadar veri tabanı bilgisi, veri tabanı üzerinden gerçekleştirilecek tüm işlemleri karşılayacak Ado.net bağlantısı ve Api bilgisi de içeriğe eklenmiştir. 

Ionic Framework'ün anlatıldığı ilk Türkçe kitap olma özelliğini taşıyan bu kitap, mobil uygulama geliştirmek isteyen herkesin yararlanacağı önemli bir kaynaktır.

Kitapta işlenen konulara ilişkin uygulama dosyalarını, program kodlarını ve ek bilgileri www.seckin.com.tr'den indirebilirsiniz.

Konu Başlıkları
En Güncel Ionic Framework Sürümü İle
Güncel Tasarım Bileşenleri
IOS ve Android Destekli
SQL Server İle Veri Tabanı İşlemleri
Ado.Net Veri Tabanı Bağlantısı
Asp.Net Web Api Üzerinden Servis Metotlarının Yazılması
Servis Metotlarına Ionic Framework Üzerinden Erişim
Uygulamanın İmzalanması
Uygulamanın Markete Yüklenmesi
 
 
Stok Kodu
9789750254635
Boyut
16 x 24 cm
Sayfa Sayısı
392
Basım Tarihi
Mayıs 2019
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat