Vega sınırlı sayıda üretilen “Delinin Yıldızı” albümünü GRGDN Müzik etiketi ile, plak koleksiyonerleri ve müzikseverler ile buluşturuyor!

 

“Bu albüm kendi gücüyle ayakta durmaya çalışan kız çocuklarına ve onlara bunun için yol gösterenlere ve güzeller güzeli annemiz Güler Özbey'e adanmıştır.”

 

Türk rock müziğinin mihenk taşı Vega, GRGDN Müzik etiketiyle yayınlanan ve 10 şarkıdan oluşan “Delinin Yıldızı” ile geri döndü. Deniz Özbey ve Tuğrul Akyüz’den oluşan grup, büyük bir özveri ile üzerinde çalıştıkları albümleri “Delinin Yıldızı”nı plak formatında müzikseverlerle buluşturuyor.

“Delinin Yıldızı” albüm turnesi kapsamında verdiği konserlerin biletleri tükenen Vega, yine bu albümü ile satış listelerinin zirvesine yerleşti ve eleştirmenlerden tam not aldı. 1996 yılında elektro pop, elektro rock arası bir çizgide müzik yapmaya başlayan grup, “Tamam Sustum” (1999), “Tatlı Sert” (2001) ve “Hafif Müzik” (2005) albümleriyle Türk modern rock müziğinde kült sıfatına oturdu.

10 şarkıdan oluşan “Delinin Yıldızı”nı, müzikal birlikteliklerindeki uzun yol arkadaşları Serkan Hökenek ile birlikte kaydettiler.

 

Parça Listesi

 

A Yüzü

1. Delinin Yıldızı

2. İsim - Şehir

3. Arzuhal

4. Sevgilim

5. Dertler İri Kıyım

 

B Yüzü

1. Komşu Işıklar

2. Dünyacım

3. Sonunu Söyleme Bana

4. Man-yak-lar

5. Ve Tekrar

Stok Kodu
8698785061839
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat