“Her dönem kendi putlarını yaratır. Acısız bir yaşamın ve süreğenmutluluğun kutsallaştırıldığı bu dönemde Yücel Uygun, iyininve kötünün iç içe harmanlandığı, tüm duyguların besin değerleriolduğu mesajını veriyor. Gerçekçilikten uzaklaşmadan, döneminrisklerini anlayacak kadar objektif, dönüştürmeye motive olacakkadar da iyimser olma dengesini koruyan bir duruş içerisinde,okuyucu ile hiyerarşik olmayan, göz göze, diz dize, eşit, dostanebir paylaşım sunuyor.”

- Hilal Bebek Uzman Klinik Psikolog

“Bir dünya bilgesi Amos Oz, ‘Hayatta eli boş dönülmeyen tekyolculuk insanın kendi içine yaptığı yolculuktur' diyor. YücelUygun cesaretle bu anlamlı yolculuğa çıkmış ve o yolculuktakikavrayışlarını ‘müthiş bir bahtiyarlık' içinde, içten gelen bircoşkuyla bizimle paylaşıyor.”

- Hakan Güldağ Dünya Gazetesi Eski Genel Yayın Yönetmeni

“Hayal kurmanın sihrini ve gücünü keşfetmiş çok keyifli bir kitap.Zayıf ve güçlü yönlerimizi çok iyi tahlil ederken, hayatı sabırlakabul etmeyi de tavsiye ediyor. Hayat yolculuğunda mutlakhedeflerimiz için koşalım diyor! Bunun yanında her adımda risklerive karşılaşması muhtemel zorlukları işaret ederken umutlarımızıda soldurmayacak kadar yüreklendirici, sarmalayıcı, adı gibi coşkudolu bir yaşamın da sırlarını açıklayan bir eser.”

- Gamze Cizreli Big Chefs Kurucu Ortak

“Bu kitap; Yücel Uygun'un sahiden inandığı, öğrenerek kendihayatına uyguladığı, kendisinin de gelişimine sebep olanyaklaşımları sunuyor. Bu sebeple kitabı tanımlayan iki unsur;sahicilik ve pratik hayata uygulanabilir olması.”

- Medaim Yanık Psikiyatrist Prof. Dr.

Stok Kodu
9786059248679
Boyut
13.50x19.50
Sayfa Sayısı
216
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2019-05
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat