Düştüklerinizi değil kalktıklarınızı sayın. Çocukların gerçek dünyasını anlamak için doğayıizlememiz yeterli çünkü kuşlar uçar, balıklar yüzer çocuklar oynar! Teşekkürler Okuyananneebeveyn kaygıları ve oyunu birleştiren eşsiz eserin için.

- Uzman Psikotrapist Dr. Serhan Doğan

Ebeveyn ve çocuk etkileşimine ilişkin multidisipliner yaklaşıma sahip, etkileyici bir kitap.Okurken yaklaşımlar, yöntemler ve teknikler yaşamlarımızda da kullanılabilir mi diye sormaktankendimi alamadım.

- Dr. Murat Bolelli - Okan Üniversitesi - Lisansüstü Çalışmalar Dekanı & Sürekli Eğitim MerkeziMüdürü

Bizi kaygılandıran şeyi düşünür ve ona verdiğimiz tepki beyninizin genelleme özelliğinden sebepfizyolojik ve psikolojik tepkiler gösteririz. Bu şu demek kaygıdan tamamen kurtulmak bizikaygılandıran seydende tamamen kurtulmak demektir. İlk başta bu cümle çok çekici görünüyorolsada durum öyle değil. Çünkü bizi kaygılandıran durum aslında çok önemsediğimiz ve anlamverdiğimiz bir durumdur. Bu yüzden aslında kaygı sandığımız kadar kotu bir durum değil. Kötü olankaygıyı yönetememek. Bas edilebilir, yönetilebilir, orta düzey kaygı bizi hedefe ulaştırır. Peki bumümkün mü? Okuyananne Sevgili Pınar Yesiltay'in kitabında bu ve benzeri soruların cevabınıbularak kaygısız değil ama kaygınızın kontrolünü elinize almayı öğreneceksiniz.

- PDR İzmir eski Şb Başkanı, Psikoterapist Ferhat Yılmaz

Stok Kodu
9789752454453
Boyut
13.50x21.00
Sayfa Sayısı
177
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2019-06
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat