33 Devrim, ünü bütün dünyaya yayılmış, sadece kendi coğrafyasında değil sınırları aşarak her yerde ikon haline gelmiş bir devrimcinin, Ernesto Che Guevara'nın torunu olmanın ağırlığıyla yazılmış bir metin.

Orta yaşlarında, yalnız, kaybetmiş ve bıkmış bir adamın bilincinden süzülenler satırlara dökülüyor. Takılmış bir plağın tekrar eden ritmi eşliğinde, kahramanın tekdüze gündelik hayatını, sıkıcı iş yaşamını gözlüyoruz.

Erken yaşta ölen Canek Sanchez Guevara'nın bu ilk ve tek romanı Küba devriminin ideallerine inanmış bir kuşağın hayal kırıklıklarını, Küba'nın sıradan insanlarının boğucu hayatlarını ve genç bir adamın uyanışını özgün bir tarzda anlatıyor.

Canek Sanchez Guevara 1974'de Havana'da doğmuş, Küba'nın Castro rejimine karşı mücadele etmiş, Che Guevara'nın torunu olmanın zorluğundan yakınmıştır. İkon haline gelmiş bir insanla akrabalığı yüzünden Küba'da nasıl davranacağı, ne söyleyeceği ve ne yapacağı hep anlatılmış ona. Demokratiklik bir yana Küba'nın komünizmle uzaktan yakından ilgisi olmadığını ileri sürer.

"Özgür olmaya imrenmiş bencil bir adamım ben ... ve özgürlüğüm de senin özgürlüğünle hayat bulur sadece."

2015'te 40 yaşında Meksika'da ölür.

Stok Kodu
9786059949330
Boyut
13.00x19.50
Sayfa Sayısı
70
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2016-10
Çeviren
Seda Ersavcı
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat