Bulunduğu Kategori:     Anasayfa   ›   Kategoriler   ›   Yabancı Dil   ›   Kürtçe
« Önceki Sonraki »
Tavsiye Et »
Gelek Hesan e Hinbuna Kurdi Kurtce Ogrenmek Cok Kolay
Telefon Kodu: 44645
Gelek Hesan e Hinbuna Kurdi: Kürtçe Öğrenmek Çok Kolay
Gelek Hesan e Hinbuna Kurdi
M. Reşid Adya       


Yayınevi:  Şefkat Yayınları ISBN:
Sayfa: 560 Ebat: 16 x 23,5 cm
Basım Tarihi: 22.6.2010 Baskı Yeri:
Baskı Sayısı: Dizi: Türk Roman
Kitapdenizi.com Güncelleme Tarihi: 19.1.2012
Kargo Bilgisi

3 iş günü içerisinde kargoya verilir. 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava! Kapıda ödeme siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin 6 TL kapıda ödeme ek hizmet bedeli ilave edilir.
Piyasa Fiyatı : 28,00 TL
% 15
İndirimli :

23,80 TL

(KDV Dahil)
%3 havale indirimi ile 23,09 TL'ye alabilirsiniz.
Taksitli fiyatları görmek için tıklayınız
Satışa Çıkınca Haber Ver

Kitap Hakkında Okur Yorumları Taksit Seçenekleri
8000 Kürtçe kelimeyi sistematik bir şekilde işleyen bu 560 sayfalık kitap, hızlı dil öğrenim tekniğiyle hazırlandı. Bu teknik, çocukların anadillerini öğrenme tekniğine çok yakındır. Çocuklar anadillerini, kelime ve cümleleri; işitip tekrar ederek öğrenirler. Her gün, bu kitabın en az iki sayfasını iyi çalışanlar da, bir seneden az bir zamanda Kürtçe konuşabileceklerdir.

Bu kitapta, Kürtçede en sık kullanılan ve Kürtçenin iskeletini oluşturan yaklaşık 8000 temel kelime, sekiz bin farklı cümle içinde kullanılmıştır. Bu cümleler çok çeşitlidir; çok kolay söylenebilecek iki kelimelik cümleler olduğu gibi, doğru bir şekilde söylenmesi kolay olmayan uzun ve karmaşık cümleler de vardır.

Kitap, sistematik bir tarzda konulu olarak hazırlanmıştır. İçinde; okulda, üniversitede, markette, fabrikada, uçakta, gümrükte, basında ve hemen hemen hayatın her alanında gerekli olan konuşma örnekleri bulunmaktadır.

Kitapta, bozulmamış antik orijinal kürtçe kullanılmıştır. Bunun yanında modern çağda ortaya çıkan modern kelime ve terimler de yeri geldikçe işlenmiştir.

Kitabın başına, dil öğrenimini kolaylaştıracak ve Kürtçenin dil mantığını çözmede faydalı olacak 20 sayfalık kısa bir gramer bölümü de konulmuştur. Bu bölümde yer alan gramer bilgileri, direkt olarak cümle kurmayı ve konuşmayı kolaylaştıran bilgilerdir.

Kürtçe olarak yazılmış bir metni doğru olarak anlayabilmek ve güzel bir şekilde konuşabilmek için, Kürtçenin hece, kelime, cümle, edat, bağlaç, deyim ve atasözleri sistemini de iyi bilmek gerekir. Çünkü: Hece, kelimenin yapıtaşıdır. Kelime, bir veya birkaç heceden meydana gelir. Hece, kitabın başındaki gramer bölümünde işlenmiştir.

Kelime, bir manayı ifade etmemizi sağlar, dil kelimelerden oluşur. Kelime, kitabın başındaki gramer bölümünde işlenmiştir.

Cümle, bir hükmü, bir duyguyu veya bir düşünceyi ifade etmemizi sağlar. Cümle, kelimelerden oluşur. Cümle de, kitabın başındaki gramer bölümünde işlenmiştir.

Edatlar, kelimeleri doğru olarak kullanmaya ve cümle içindeki kelimeleri birbirine bağlamaya yararlar. Edatlar, kitabın 384 ve 385. sayfaları arasında işlenmiştir.

Bağlaçlar, kelimeleri doğru olarak kullanmaya ve bir konuşmadaki cümleleri birbirine bağlamaya yararlar. Bağlaçlar, kitabın 386 ve 387. sayfaları arasında işlenmiştir.

Deyimler, belli başlı manaları ve kavramları karşılarlar. Temel 500 adet deyim, kitabın 401 ve 438. sayfaları arasında işlenmiştir.

Atasözleri, hem cümle kuruluşu hem de manası bakımından çok zengin konuşma örnekleridirler. Temel 500 adet atasözü, kitabın 440 ve 479. sayfaları arasında işlenmiştir.

Ölçülü ve düz olmak üzere iki çeşit konuşma vardır. Bunun için kitabın sonuna; ölçülü konuşmaya örnek olarak değişik asırlarda yazılmış on sayfalık şiirler, düz konuşmaya örnek olarak da yirmi adet kısa hikâye ve onbir adet fıkra konulmuştur.

Kitabın en sonuna da Kürtçe çocuk isimleri sözlüğü ile 3500 kelimelik Kürtçe-Türkçe temel sözlük konulmuştur.

 

Bu Kategoride En Çok Satan 10 Eser Fiyat
28 Derste Rusça 2 Kitap 1 CD 18,05 TL
Pratik Kürtçe Konuşma Kılavuzu 11,20 TL
Uygulamalı Kürtçe Dersleri: Dersen Kurdi 21,25 TL
Kürtçe Gramer 13,50 TL
Kürtçe Dilbilgisi "Kurmanci" 21,25 TL
Gelek Hesan e Hinbuna Kurdi: Kürtçe Öğrenmek Çok Kolay 23,80 TL
Pratik Kürtçe Cep Kılavuzu 8,00 TL
Kürtçe Gramer: Citli 22,50 TL
Kolay Kürtçe 16,00 TL
Kürtçe Gramer Kurmançi Lehçesi 12,00 TL

  Son İncelediğiniz Kitaplar


Güvenlik & Gizlilik
 · Kredi Kartı Güvenliği
 · Gizlilik İlkeleri
 · Kullanım Şartları
Adakale Sok. Adakale İş Hanı No: 25/34
Kızılay / Ankara / Türkiye

Tel: +90 312 430 13 94   Faks: +90 312 430 73 70

siparis@kitapdenizi.com   |   www.kitapdenizi.com
Her hakkı saklıdır. 2004-2014 © Kitapdenizi.com
ileritrafik.com