% 25
Telefon Kodu: 24279

Bitkisel Kürler Rehberi

Yazar: İbrahim Adnan Saraçoğlu       
ISBN: 9789759283735
Sayfa:
Ebat:
Basım Tarihi: 24.2.2009
Baskı Yeri: İstanbul
Baskı Sayısı:
Favorilere Ekle     Arkadaşlarına Öner     Sayfayı Yazdır
26,00
19,50
%3 havale indirimi ile 18,92'ye alabilirsiniz.
Ortalama 3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
100 ve üzeri siparişlerde kargonuz bizden. Kapıda ödeme siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin 6 kapıda ödeme ek hizmet bedeli ilave edilir.
Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu`nun Merakla Beklenen Yeni Kitabı "Bitkisel Kürler Rehberi" Türkiye`de İlk Olarak kitapdenizi.com Raflarında.

Yıllardır bitkilerin insan vücuduna etkisini araştıran Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, merakla beklenen `Bitkisel Kürler Rehberi` kitabını nihayet tamamladı. Kitabıyla ilgili bugüne kadar ser verip sır vermeyen, ancak `çınar yaprağının faydalarını öğrenince üzerine basamayacaksınız` şeklinde tiyolar veren Saraçoğlu`nu konuşturmayı başardık. Saraçoğlu`nun açıklamaları en çok kireçlenme sorunu çekenleri sevindirecek. Malumunuz ülkemizde orta yaşın üzerindeki pek çok kişi kireçlenmeye bağlı ağrılar çekiyor, dizlerini bükemiyor, merdiven çıkamıyor ve yürümekte zorlanıyor. `Doğadaki hangi bitkide bunun şifasını bulurum?` diye yola çıkan Saraçoğlu, sürdürdüğü araştırma sonrası çınar yaprağının kireçlenmeyi tedavi edici etkisini ortaya çıkardı.

Çınar yaprağının en ideal kullanım şekli suda kaynatıp içmek. Olgun ve tazesi tercih edilen yaprağın miktarı, suyunun ölçüsü ve ne kadar kaynatılacağı çok önemli. Önümüzdeki haftalarda çıkacak olan kitapta bütün bu bilgileri öğrenebileceğiz.

Bu senenin hemen başında gerçekleşen bu keşif sebebiyle 2009 yılı çınar yaprağı yılı olacak. Hatırlarsanız geçtiğimiz yılı da Saraçoğlu `sarı soğan yılı` ilan etmişti. Çünkü geçen yıl içerisinde gelen birçok kadın hasta yumurtalık kistlerinden, yumurtalık kanserinden, miyomdan ve erken menopozdan şikâyetçi olmuş. Ünlü doktor, bu yüzden Allah`ın soğanı kadınlar için yarattığını düşünüyor. Ama soğanı öyle yemeklerin içine katarak ya da yanında tüketerek yemeyeceksiniz. Soğandan şifa bulmanın en etkili yolu tüm bitkilerde olduğu gibi suda kaynatma. Ancak burada da unutulmaması gereken önemli bir nokta bulunuyor. O da bitkileri kaynatma süresi. Mesela bir brokoliye 6 dakika kaynatma süresi verildiyse bu 7 dakikaya çıkmamalı. Aksi halde bitkiler yüzde 90 özelliklerini kaybedebilir.

Karnabahar ülsere, havuç unutkanlığa, papatya sinüzite, kekik mide bulantısına karşı etkili. Ama mesela karnabaharı tuz, baharat, salça, kıyma ile pişirirseniz kimyası bozuluyor ve tedavi edici özelliği kayboluyor. Bütün bitkilerin amaca uygun kullanılması kür şeklinde kullanmakla mümkün. Ancak burada unutulmaması gereken çok önemli noktalar var. Başta da dediğimiz gibi bitkilerin miktarı, ne kadar su kullanılacağı ve kaç dakika kaynatılacağı çok önemli. Saraçoğlu`na göre bir de belirli zaman aralıklarıyla bunu yapmalı. Çünkü ancak o zaman önleyici ve tedavi edici gücünden faydalanılabilinir.

Bu yeni kitapta ilk kez kronik yorgunluk, romatizma ve mantar hastalıklarına yönelik kürler bulunuyor. Özellikle eklem romatizmaları için önerilen kiraz sapı ve ısırgan muhteşem bir ikili oluşturuyor. Mantar için aynısafa bitkisi etkili. Bu bitkileri aktarlardan alırken raf ömürlerinin bir yılı geçmemiş olması gerekiyor. Aksi halde hiçbir faydası olmayabilir. Bitkilerin taze olduğunu anlamanın da püf noktaları var. Mesela kiraz sapı şayet bir yıllık raf ömrünü tamamlamamışsa kaynamış suya attığınızda kiremit rengini alır ama bir yıldan eski bir bitkiyse açık kahverengi bir görünüm oluşur.

Hangi bitki, hangi hastalığa etkili?

Havuç taze sıkılmış suyu: Unutkanlık ve alzheimer

Kekik: Mide bulantısı. Özellikle kemoterapi sonrası bulantılar

Taze beyaz üzüm: Kalpteki ritim bozukluğu

Kereviz-ıspanak: Demire bağlı kansızlık

Lavanta: Hepatit B ve hepatit C

Karnabahar: Kronik idrar yolları enfeksiyonu

Papatya: Sinüzit

Patates: Bağırsak kanseri

Brokoli: Erkeklerde prostat, kadınlarda fibrokist

Karabaşotu: Beyin tümörü ve kan kanseri

Keçiboynuzu: Alerjik astım ve akciğer hastalıkları

Sarı soğan: Yumurtalık kistleri, miyom, prostat

Maydanoz: Hepatit B, cilde canlılık-zindelik

Beyaz lahana: Selülit, bağırsak kanseri

Pırasa: Kabızlık, böbrek taşı

Adaçayı: Bademcik, farenjit

Mercimek: Kolesterol düşürücü

Not : Bütün bu bitkiler kür şeklinde uygulanmalı.

www.zaman.com.tr

Aslen Safranbolu`lu olan Saraçoğlu 1949 doğumlu.

Kimya eğitimini tamamladıktan sonra 1982 yılında Avusturya Bilim Araştırma Fonunun desteklediği proje üzerinden doktora çalışmasını Avusturya Graz Teknik Üniversitesinde tamamladı. Aynı üniversitenin biyoteknoloji-mikrobiyoloji kürsüsünde asistan olarak çalıştı.

1986 yılında Çukurova Üniversitesinde çalışan Saraçoğlu, 1987 doçent, 1994 yılında profesör oldu. Çukurova Üniversitesinde çalıştığı bir yıl içerisinde Türkiye`de Lablı deterjanlara geçişin öncülüğünü yaptı. AVL araştırma merkezi fizik ve medikal sensörler bölümlerinde araştırmacı ve üst düzey yöneticiliğine paralel olarak, Karl Franzes Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Saraçoğlu, Bergama`da siyanür ile altın üretimine ilk karşı çıkanlardan, bu konudaki görüşlerini "Yeniyüzyıl" gazetesinde ve görsel medyada geniş bir biçimde tartışmaya açmıştır.

1994 -1996 yıllarında Viyana Teknik Üniversitesinde profesör olarak çalışan Saraçoğlu, bu yıllarda metabolit sensörlerin tıpta uygulamaları üzerine araştırmalar yaptı ve yöntemler geliştirdi. Yoğun bakım servislerinde (critical-care) kullanılan oksijen sensörlerine, İnce-Film Teknolojisini ilk uygulayan Saraçoğlu`dur. Prof. Saraçoğlu`nun uluslar arası yayınlanmış bir çok makale ve patentleri var.

1985 yılından beri yenilenebilir enerji kaynakları ve çevre teknolojileri ve de ÇED Raporlarının hazırlanması konularında uluslar arası danışmanlık hizmeti vermektedir. Özellikle Türkiye`de belediyelere sanayii kuruluşlarına konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Uzun yıllardan beri bitkilerin insan sağlığı üzerindeki etkilerini araştıran Saraçoğlu son yıllarda ağırlıklı olarak Bitki-Biyokimyası üzerine araştırmalarını aralıksız sürdürmektedir. Bitkilerin tedavi, önleyici ve koruyucu gücüyle insanda henüz ortaya çıkmamış bir çok hastalığın ve özellikle kanser türlerinin engelenebildiğini savunan Saraçoğlu`nun, Amerika ve Avrupa`da bir çok sağlık sitesi ve forumları "prof. saraçoğlu yöntemlerini" tüm dünya insanlarının hizmetine sunmaktadır. Hepatit hastaları için mükemmel bir destekleyici tedavi sağlayan lavantanın bu gücünü ilk defa ortaya koyan Saraçoğlu`dur. Brokolinin, prostatit ve iyi huylu prostat büyümesine karşı (benigne-prostate hyperplazy) ve lavantanın Hepatit-B ve Hepatit-C ye karşı tedavi yöntemini ilk bulan ve dünyaya tanıtan yine Prof. Saraçoğlu`dur. Bitkisel tedavi konusundaki araştırmalarını ve uygulama şekillerini (kürlerini) "Bitkilerdeki Sağlık Mucizesi" ve de "Bitkisel Sağlık Rehberi" adlı kitaplarında yayınlamıştır.

 
nuri özacar
kitap saman kağıda basılı, çok küçük ve baskı kaltesi de pek iyi değil. bilgiler aynı olduğu için marankinin kitabı her açıdan daha iyi.

Buradan kitaba yorum ekleyebilirsiniz.
Taksit Sayısı
Taksit Tutarı
1
19,50
2
9,75
3
6,50
4
4,88
Taksit Sayısı
Taksit Tutarı
1
19,50
2
9,75
3
6,50
4
4,88
Taksit Sayısı
Taksit Tutarı
1
19,50
2
9,75
3
6,50
4
4,88

Bu Kategoride En Çok Satan 10 Eser
Son İncelediğiniz Kitaplar
Bu Kitabı Alanlar Bunları da Aldılar
Her hakkı saklıdır. 2004-2015 ©
profesyonel web tasarım