Bulunduğu Kategori:     Anasayfa   ›   Kategoriler   ›   Siyaset   ›   Anarşizm & Terör
« Önceki Sonraki »
Tavsiye Et »
Anarsi Devlet ve Utopya
Telefon Kodu: 17477
Anarşi, Devlet ve Ütopya

Robert Nozick     Çeviren: Alişan Oktay    


Yayınevi:  İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları ISBN: 9756857013
Sayfa: 428 Ebat: 16*23 cm
Basım Tarihi: 1.1.2000 Baskı Yeri: İstanbul
Baskı Sayısı: Dizi: Siyaset-Anarşizm
Kitapdenizi.com Güncelleme Tarihi: 17.11.2012
Kargo Bilgisi

3 iş günü içerisinde kargoya verilir. 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava! Kapıda ödeme siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin 6 TL kapıda ödeme ek hizmet bedeli ilave edilir.
Piyasa Fiyatı : 20,00 TL
% 20
İndirimli :

16,00 TL

(KDV Dahil)
%3 havale indirimi ile 15,52 TL'ye alabilirsiniz.
Taksitli fiyatları görmek için tıklayınız
Satışa Çıkınca Haber Ver

Kitap Hakkında Okur Yorumları Taksit Seçenekleri

Siyaset felsefesi tartışmalarına yeni bir boyut getiren kitabında Nozick bireyleri devlete, topluma karşı koruyan yeni bir yapı öneriyor...

Yayımlandığı yıllarda Anglo-Amerikan siyaset felsefesi tartışmalarına yeni bir boyut getiren, liberallerden marksistlere ve muhafazakârlara kadar oldukça geniş bir çevrede tartışma yaratan Anarşi, Devlet ve Ütopya adlı eserinde Robert Nozick, bireyleri haklarıyla birlikte hem devlete hem topluma karşı koruyan bir yapı öneriyor. Ekonomik açıdan adil ve aynı zamanda kişilerin özgürlüklerini ön plana çıkaran bir sistemi içeren bu yapı, Nozick`in yaklaşımının temelini oluşturmaktadır. Ayrıca, yazar sunduğu bu çerçeveyle bireylerin kendi ütopyalarını özgürce yaşayabileceklerini de savunuyor. Robert Nozick`in bu eseri, Harvard`lı meslektaşı John Rawls`un başyapıtı Bir Adalet Kuramı ile birlikte günümüz siyaset felsefesi tartışmalarının köşe taşlarından birini oluşturmaktadır.

Robert Nozick modern devletin ortaya çıkışından bu yana gündemde olan birey-devlet diyalektiğini birey lehine çözümlemeye çalıştığı kitabında devlet karşısında bireyin haklarının gelişmiş ve hararetli bir savunusunu yapıyor.

Nozick’e göre devletin varlığı ancak devlet, bireylerin güce, yolsuzluğa ve hırsızlığa karşı korunması işlevine indirgendiği zaman anlamlı olabilir ve bu işlevin ötesine geçen devlet etkinlikleri kaçınılmaz olarak bireysel hakların ihlaline yol açacaktır.

Bu çalışma yeni bir dağılım adaleti kuramı ve bir ütopya modeli sunmasının yanısıra, hukuk felsefesi, etik ve iktisat kuramını bir siyaset felsefesi yaklaşımı çerçevesinde eklemleyerek çağımızın siyaset felsefesinde nadir karşılaşılan bütünlüklü bir toplum teorisi oluşturuyor.

Nozick’in akıl yürütme tarzı ve hayalgücü nadir bulunan türden; bilgi sahibi olduğu alan oldukça geniş ve birbirine bağlı konuları kapsıyor. Bir konuyu kapsamlıca ele alma, gelebilecek itirazları öngörme, zayıflıkları ve açıkları tespit etme, bir savın tüm sonuçlarını belirleme, çözülmüş gibi görünen bir mesele hakkında birçok anlamlı soru sorma ve başkaları tarafından sadece taslak olarak incelenmiş bir konuyu tüm ayrıntılarıyla ele alma yeteneği müthiş.

George Kateb, The American Scholar

Çağdaş filozoflardan hiçbirinin Robert Nozick kadar geniş bir hayalgücü, geniş bir ilgi alanı ya da gelişmiş diyalektik yetenekleri yok.

Harper’s

Dahice ve önemli bir kitap. Hem kuramsal gelişmeye hem de zaman içinde toplumun gelişmesine büyük katkılarda bulunacak.

W. V. Quine, Harvard University


Bu Kategoride En Çok Satan 10 Eser Fiyat
Asala Operasyonları 12,78 TL
İstihbarat ve Terör Oyunları 10,50 TL
Gri Tehdit Terörizm 9,80 TL
Eşref Bitlis Suikasti: Belgelerle 10,50 TL
Savaş Stratejilerinde Terör 20,40 TL
Terör 24,00 TL
Dünyada Terör 20,40 TL
Anarşizmin Tarihi 46,40 TL
Terörizm, Avrupa Birliği ve İnsan Hakları 13,95 TL
Türkiye`nin Terörle Savaşı 7,50 TL

  Son İncelediğiniz Kitaplar


Güvenlik & Gizlilik
 · Kredi Kartı Güvenliği
 · Gizlilik İlkeleri
 · Kullanım Şartları
Adakale Sok. Adakale İş Hanı No: 25/34
Kızılay / Ankara / Türkiye

Tel: +90 312 430 13 94   Faks: +90 312 430 73 70

siparis@kitapdenizi.com   |   www.kitapdenizi.com
Her hakkı saklıdır. 2004-2014 © Kitapdenizi.com
ileritrafik.com